דלג לתוכן

"עוגן" – מקום מוגן ובטוח, עבורנו, בתוכנו. מקום של חופש

שייך למדורים:

מה זה "עוגן" בשבילי – מקום מוגן ובטוח שקיים עבורי בתוכי.  מקום ללכת אליו כשנראה שהמצב לא נעים ומלחיץ עבורי

ישנם רגעים בחיים שבהם אנו ברגיעה מוחלטת. רגעים שבהם אנו נושמים בקלות, הגוף מרגיש קל, אוורירי ונינוח. אנו נעים בקלילות וללא מאמץ.  אין תחושה של מתח בהכרה או בכל חלק שהוא בגוף שאנו רגילים לחוש מכווץ. רגעים שאנו מרגישים קלילים וספונטניים, ללא מגבלות פיזיות וללא גבולות לגוף, למחשבות או לפעולות. רגעים שבהם אנו מרגישים אושר אדיר מעצם קיומנו.  אושר שממלא את כל הווייתנו.

חופש ! זו המילה שחיפשתי.  חופש מלא.  לתת דרור למחשבה, למעשה, לתחושות. תחושה שהייתה לנו זמן רב.  כילדים.  ונלקחה מאיתנו.  ואנו רוצים אותה בחזרה !

זהו אחד הדברים שאני מייצר בעבודה שלי.  "עוגנים".  רגעים של אושר וחופש.
זה יכול להיות דרך שיעור יוגה.  כאשר הגוף והנפש מתחברים לנשימה אחת, נשמה אחת, הרמוניה מופלאה של הנאה מכל נשימה, מכל תנועה, מכל רגע.
זה יכול להיות בטיפול (עיסוי) ריבלנסינג, כאשר אנו משחררים את המתח המוחזק שנים (ולפעמים עשרות שנים) בגוף ובנפש.  והמטופל לא רוצה לפקוח עיניו בסוף הטיפול. ורוצה להישאר לעוד.  עוד כמה רגעים של המקום הזה של אושר ורגיעה.

ואז אני אומר לו לשים לב לתחושות שלו בתוך הרגע הזה.  זהו "עוגן" אני אומר לו.
תזכור את התחושות שלך.  תזכור את מצב הגוף שלך.  תזכור את הרגיעה הזו בגוף-נפש.  תזכור איך אתה נושם.  תזכור את השלווה הזו.
זהו "עוגן" בשבילך.  תזכור שזה אפשרי !  תזכור שזה אפשרי עבורך !  כן, עבורך.  אתה שחלק גדול מהזמן מתוח, עצבני, חרד, דואג, ממהר, מחשב,…   אתה ששנים לא נחת באמת ולא לרגע אחד.  כי, צריך… וחובה… ואבוי אם לא…   והנה אתה בחופש מכל אלה.  והכל בסדר.  הכל עדיין מתפקד וקיים ועובד ותקין.  כי אפשר להיות בכל זה.  ולהיות בטוב, ברוגע.

אז בפעם הבאה שאתה במצב שבו אתה מרגיש מוצף, שזה יותר מדי בשבילך, שעוד רגע אתה…  תיזכר אז ברגע הזה.  תחזור אל ה"עוגן" שלך.  לרגע אחד תעצור.  תחזור אליו.  תחווה אותו.  תן לעצמך להיות בתוכו.  ומשם תעלה שוב. ותסתכל שוב על המצב הנוכחי.  מתוך ה"עוגן" שבתוכך, תסתכל.  ואז תתחיל לחשוב מה לעשות ואיך.  בשקט.  בצלילות.  ברוגע.

אז איך מייצרים "עוגנים" ?
מוצאים את הפעילות שמאפשרת לכם לשחרר את המתחים.
לשחרר לחלוטין.
זה עשוי להיות… טיול בטבע.  פעילות משפחתית.
יוגה.  עיסוי.  מדיטציה.  מדיטציה אקטיבית של אושו.
וזו רק רשימה חלקית של דברים שעובדים עבורי.
הטריק הוא להיות ערני לרגעים האלו, ולנצור אותם כ"עוגן" !    כי הם קורים לנו מדי פעם.  ואנו נהנים באותו רגע. וזהו.
ואם אנו לא מקדישים את הרגע לשים לב,  לשמור באופן מודע את התחושות והרגשות שלנו באותו רגע כ"עוגן",  אזי הוא לא יהווה "עוגן".  אנו נשכח מזה ולא נשתמש בזה כשנצטרך…

התמונות צולמו זמן רב לפני הפוסט הזה.  וכשחיפשתי תמונות במאגר הפרטי שלי, מיד היה ברור לי שאלו התמונות למאמר הזה… 🙂

טיפ קטן על הדרך… תצטלמו הרבה ושמרו לכם מאגר תמונות שלכם. תמונות שכל זכויות היוצרים בהן שמורות לכם.  תחסכו כסף על תמונות.  ותחסכו הרבה יותר כסף ובלגן במקרה שהשתמשתם בתמונה ללא רשות/תשלום, והפרתם זכויותת יוצרים…

אשמח לתגובות ורשמים.

מה המאמר הזה אמר לך ?  האם חידשתי לך ?  מה ה"עוגן" שלך ?   איזה פעילויות מרגיעות אותך לרמת ה"עוגן" ?

מאחל לך בריאות ואריכות ימים ♥

שמחה ואהבה, נחשון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *