דלג לתוכן

כל הזמן שבעולם, או, ליהנות מהחיים

שייך למדורים:

"כל הזמן שבעולם" הוא שמו של סרט שכרגע ראיתי.
התובנה בשורה התחתונה העולה מן הסרט, היא לחיות כל יום במלואו וליהנות ממנו במלואו.

הגיבור בסרט הוא בעל יכולת תנועה בזמן. יש לזה מלכוד קטן שתגלו כשתראו את הסרט, ואני ממש ממליץ לראות אותו. גם משוחק, מבוים וערוך להפליא וגם שחקנים מקסימים (לא ידועים) ועלילה וקצב רגועים וכיפיים.  והרבה תובנות על מהות החיים ולמה אנחנו חיים אותם.

ואני מאד מסכים עם הגישה של ליהנות מהחיים ולהבין שאין לנו את כל הזמן שבעולם. אנחנו חיים בעולם הזה זמן קצוב וקצר מאד בכל קנה מידה ובוודאי שבקנה מידה קוסמי. ומי שמכיר אותי יודע שאני מתכנן לחיות עד גיל 370 שנה לפחות. ואני אומר את זה כבר הרבה שנים.
איך אני מתכנן לעשות את זה ?  אני צופה (וגם עוד כמה עתידנים תמימי דעים אתי בנושא) שתהיה פריצת דרך ברפואה שתאפשר לנו חיים ארוכים בהרבה.
החוכמה היא להגיע לאותה נקודה בזמן במצב שכדאי יהיה להמשיך לחיות.
לשם כך (ומשום שאני מאד נהנה מזה), אני מתרגל מספר דברים שיעזרו לי לשמור על גופי ונפשי.  ביניהם אתם מכירים את ה… יוגה, ריצה/הליכה, שמחה, אהבה, עיסוק בדברים שגורמים לי שמחה, אהבת הדברים שאני עושה, נתינה, עזרה לזולת,… 🙂

אנחנו נוטים לחיות את חיינו תוך התעלמות מוחלטת (בד"כ) מן המוות.  בספרו של קרלוס קסטנדה "מסע לאיכטלאן", דון חואן אומר שיש לחיות את חיינו מתוך מודעות לכך שמלאך המוות מצפה לנו מטר אחד מאחורינו. הוא שם כל הזמן וממתין לנו.  מחשבה מאד מעוררת חיים !
כשאתה מודע לכך שזמנך קצוב אתה מתנהג אחרת.  השיקולים מתחלפים.  ראינו את זה בהרבה מקרים.  ואם יגידו לך שתמות עוד חודש, 6 חודשים, שנה, 5 שנים, 20 שנה, 50 שנה, 100 שנים,…   מה זה משנה ?  בכל מקרה החיים יסתיימו ובכל מקרה כדאי ליהנות מכל רגע.
שכן הוא לא יחזור…

מה הפוסט הזה עורר בכם ?   איך אתם שומרים על גופכם ונפשכם ?  ממה אתם נהנים ?  מה אתם עושים שגורם לכם הנאה ?  האם אתם נהנים מהדברים שאתם עושים ?

ואין חזרה או חפיפה בין השאלות הללו. או שיש ? 🙂    

בהצלחה ♥

שמחה ואהבה, נחשון


סגור לתגובות.